Horoskop Chiński 2023 - Co przyniesie Ci Rok Królika? House of Asia

Horoskop Chiński 2023 – Co przyniesie Ci rok Królika?

Dla wszystkich znaków zodiaku rok 2023, czyli rok Wodnego Królika wedle chińskiego horoskopu, będzie pomyślny. Sprawdź, które z 12 zwierząt jest twoim odpowiednikiem i co dokładnie czeka Cię  w Chińskim Nowym Roku jeśli chodzi o miłość, pracę i zdrowie.

W horoskopie chińskim wszystkie znaki zodiaku to zwierzęta. Zmieniają się mniej więcej co rok, zgodnie z kalendarzem księżycowym. Dlatego początek chińskiego roku zodiakalnego jest ruchomy. Rok Królika w żywiole wody rozpocznie się dokładnie w niedzielę 22 stycznia 2023 roku i potrwa do 9 lutego 2024 roku. Będzie to czas spokoju, harmonii i panowania dobrej energii. Chwila oddechu dla zabieganych i zmęczonych ogromną liczbą zadań do wykonania. Wpływ sympatycznego i przyjacielskiego Królika, który ma wyjątkowo pogodne usposobienie, będzie rzutował na pozostałe znaki chińskiego zodiaku. Większą wagę będziemy przykładać do uprzejmości, wzajemnej pomocy i unikania niepotrzebnych konfliktów. Priorytetem będzie poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja oraz umocnienie więzi z rodziną i przyjaciółmi.

Sprawdź, które zwierzę jest twoim dalekowschodnim odpowiednikiem, by poznać przepowiednię na 2023 rok. Skorzystaj z naszego kalkulatora

 

Co przyniesie przyszłość? Komu w 2023 roku będzie sprzyjać szczęście w interesach? Kto spotka na swojej drodze wielką miłość? Czy w nadchodzącym roku Królika dopisze nam zdrowie? Odpowiedź przyniesie chiński horoskop. Oto szczegółowa przepowiednia dla każdego znaku zodiaku.

Królik Horoskop Chiński 2023 House of Asia

KRÓLIK (tu)

Praca/Kariera
Z łatwością przystosowujesz się do nowych sytuacji, dlatego zmiany w firmie nie będą dla ciebie źródłem stresu. Szybko odnajdziesz się w nowej rzeczywistości, a nawet umocnisz swoją pozycję. Zwierzchnicy docenią twój rozsądek, spokój i opanowanie.
Miłość/Uczucia
Pora pokonać nieśmiałość i otwarcie powiedzieć o swoich uczuciach. W przeciwnym razie niezdecydowanie i wycofanie zostaną zinterpretowane jako brak zainteresowania. Zaryzykuj i otwórz się na miłość. Króliki będące w stałym związku poczują duże wsparcie swojej drugiej połówki i chętnie powrócą do celebrowania romantycznych kolacji we dwoje.
Zdrowie
Długie spacery i porządny stretching, np. zajęcia jogi, pozwolą utrzymać całe ciało w dobrej kondycji. Mają też dobroczynny wpływ na układ nerwowy, bo pomagają zredukować stres. Typowe Króliki często trzymają go w sobie zamiast odreagować.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Makaron smażony po chińsku z warzywami

Smok Horoskop Chiński 2023 House of Asia

SMOK (long)

Praca/Kariera
Pojawi się kilka ciekawych propozycji, ale każdą z nich najpierw dokładnie przeanalizuj. Nie bój się dociekliwych pytań o szczegóły zawarte w umowach, ponieważ to od nich będzie zależało powodzenie całego przedsięwzięcia oraz twoje wynagrodzenie.
Miłość/ Uczucia
Lubisz spontanicznie i szczerze rozmawiać o uczuciach, jednak nie wszyscy są gotowi na grę w otwarte karty. Postępuj z większą delikatnością, by nie spłoszyć drugiej strony. Uważnie dobieraj słowa i postaraj się więcej słuchać niż mówić.
Zdrowie
Twoje ciało zacznie domagać się zasłużonego odpoczynku. Żyjesz za szybko, za intensywnie. Układając swój harmonogram zajęć, zacznij uwzględniać w nim czas na relaks. Pamiętaj również, by nie pracować ciągle do późna, skracając godziny snu.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Smażony ryż z warzywami po chińsku

Wąż Horoskop Chiński 2023 House of Asia

WĄŻ (she)

Praca/Kariera
Twoja pomysłowość zostanie zauważona i doceniona. Dzięki temu odnajdziesz w sobie nowe pokłady kreatywności i zapału do pracy. Nie wpadnij tylko w pułapkę pracoholizmu – nie zostawaj po godzinach, byle dokończyć zadanie. Następnego dnia możesz działać równie efektywnie.
Miłość/ Uczucia
Twój urok i aura tajemniczości działają jak magnes. Potrafisz zdobywać serca. Jeśli zależy Ci na stałym związku, bądź równie czułą i spontaniczną osobą na kolejnych etapach znajomości. Podsycaj uczucie, pielęgnuj je, okazuj zainteresowanie. Dostrzegaj i doceniaj starania bliskiej osoby.
Zdrowie
Najwyższy czas wziąć pod lupę swoją dietę i uważniej czytać etykiety spożywanych produktów. W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy ze zdrowiem, spowodowane jedzeniem mało wartościowych posiłków o nieregularnych porach.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Kurczak w sosie teriyaki

Koń Horoskop Chiński 2023 House of Asia

KOŃ (ma)

Praca/Kariera
Nie znosisz bezczynności. Nawet podczas urlopu znajdujesz sobie zajęcie, które pochłania bez reszty Twój czas. Trudno jednak pracować wydajnie bez ustanku. W pierwszej połowie roku Królika nie bierz na siebie nowych obowiązków, raczej skup się na sumiennym dokończeniu tych, które już masz.
Miłość/ Uczucia
Wykorzystaj ten rok na założenie lub powiększenie rodziny. Zabierz bliskich na egzotyczny wyjazd i poświęć im całą swoją uwagę. Niech zapanuje harmonia, wzajemne zrozumienie, lepsza komunikacja. Ten wyjątkowy okres, któremu patronuje Królik, będziecie wspominać w kolejnych latach.
Zdrowie
Kluczem do zachowania dobrej formy jest pobudzanie wszystkich mięśni. Jeśli uprawiasz stale tę samą dyscyplinę sportową, skuś się na jakąś nową aktywność. Spraw, by twoje ciało miało inne wyzwanie i musiało wykonać mniej wyćwiczone ruchy. Taki trening pobudza też mózg do lepszej pracy!

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Makaron chow mein z kurczakiem

Owca Horoskop Chiński 2023 House of Asia

OWCA (yang)

Praca/Kariera
Nie odwlekaj ważnych decyzji. Jeśli od dawna planujesz zmianę pracy lub rozmowę o podwyżce, pora wreszcie ten plan wprowadzić w życie. Rok Królika sprzyja pozytywnym zmianom i dodaje energii do działania, nawet tym z natury niezdecydowanym, jak Owca.
Miłość/Uczucia
Typowa Owca szuka bratniej duszy i tylko z taką osobą chce dzielić życie. Marzy o wielkiej, romantycznej miłości. Ze względu na swoją wielką wrażliwość długo rozpamiętuje rozstania. W nowy związek wkracza ostrożnie i małymi krokami. To zachowawcze podejście do nowych znajomości uratuje Cię przed kimś, kto nie ma poważnych zamiarów i szuka przelotnego romansu.
Zdrowie
Nieco słabszą odporność podreperują naturalne składniki, np. czosnek, imbir, cytryna. Uwzględnij je w swoim jadłospisie a szybciej uporasz się z infekcjami. Warto również ograniczyć trochę słodycze. Rok Królika upłynie w dobrym zdrowiu ogólnym – nie zabraknie Ci wigoru i zapału do ćwiczeń.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Zupa miso z makaronem chow mein

Małpa Horoskop Chiński 2023 House of Asia

MAŁPA (hou)

Praca/Kariera
Z każdej opresji Małpa wychodzi bez szwanku. Nie poddaje się i wiele sytuacji potrafi obrócić na swoją korzyść. W roku, któremu patronuje Królik, będzie ku temu wiele okazji, bowiem sytuacja w branży diametralnie się zmieni. Na szczęście wszystko dobrze się skończy. Na tyle dobrze, że będzie można pomyśleć o nowych inwestycjach w ramach domowego budżetu.
Miłość/Uczucia
W roku Królika możesz liczyć na duże wsparcie bliskich i przyjaciół. Nie wstydź się prosić o pomoc, bo chętnie Ci jej udzielą. Jeśli jesteś w związku, szczerze mów o swoich obawach i problemach, to ułatwi życie wam obojgu. Jest szansa, że wspólnie wprowadzicie nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej was zbliżą.
Zdrowie
Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne, by nie dopadła Cię rezygnacja. Świętuj sukcesy i chwal się nimi. W ten sposób umocnisz wiarę we własne siły i zyskasz więcej optymizmu. Nie zapomnij o swoim hobby, które zapewnia regularny przypływ endorfin, zwanych hormonami szczęścia.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Indyk w sosie z pomarańczy i imbirem

Kogut Horoskop Chiński 2023 House of Asia

KOGUT (ji)

Praca/Kariera
Kogut jest urodzonym liderem, przywódcą, kierownikiem. Często jednak zostaje zablokowany na niższych szczeblach kariery przez otwarte wyrażanie swojej opinii. Może warto bardziej skupić się na własnej pracy, bez oceniania innych, komentowania. Takie zachowanie zaprocentuje. Zyskasz też większe poparcie ze strony współpracowników oraz ich szacunek.
Miłość/Uczucia
Dobrze rozwinięta intuicja podpowie Ci, jak rozwiązać problemy w miłości. Zdaj się na swoje przeczucia. Kogut jest wyjątkowo spostrzegawczy i w głębi duszy wie, co i kiedy powinien zrobić. Wystarczy posłuchać tego wewnętrznego głosu.
Zdrowie
Poszukaj czegoś, co pozwoli wyciszyć emocje, wyłączyć się na chwilę i nabrać dystansu. Słuchaj ulubionej muzyki albo ucinaj sobie krótką drzemkę po pracy. Łatwiej zbierzesz myśli a w głowie pojawi się więcej nowych pomysłów.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Makaron chow mein z wieprzowiną

Pies Horoskop Chiński 2023 House of Asia

PIES (gou)
Praca/Kariera
Pieniądze nie są dla Ciebie najważniejsze. Lubisz to, co robisz i cieszy Cię każdy udany projekt. Ogromne zaangażowanie i pracowitość zostaną nagrodzone. Zadbaj jednak o to, by publiczne pochwały miały pokrycie finansowe w postaci podwyżki.
Miłość/Uczucia
W roku Królika nie spotka Psa nic złego, zwłaszcza w miłości. Zapomnij o tym, co było dawniej i optymistycznie patrz w przyszłość. Daj sobie szansę. Nie analizuj drobiazgowo każdego gestu czy słowa. Nie kontroluj. Zaufaj i pozwól, by ktoś wreszcie zaopiekował się Tobą.
Zdrowie
Godziny spędzone w pracy zrównoważ odpoczynkiem. Twój kręgosłup może dać o sobie znać w drugiej połowie roku, dlatego zawczasu rozluźniaj mięśnie pleców poprzez masaż lub odpowiednie ćwiczenia.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Sajgonki z mięsem i makaronem ryżowym

Świnia Horoskop Chiński 2023 House of Asia

ŚWINIA (zhu)

Praca/Kariera
Otwiera się nowa ścieżka kariery. Uważaj, by jej nie przegapić. Masz głowę do biznesu i dopisuje Ci szczęście w sprawach finansowych. Rozważ założenie własnej firmy lub konta w mediach społecznościowych, które będzie poświęcone Twojej pasji.
Miłość/Uczucia
Życie to nie tylko zabawa i przyjemności. Postaraj się być większym oparciem dla swoich bliskich w codziennych sprawach. Spraw, by mogli na Tobie polegać. Przygotuj niespodziankę dla bliskiej osoby, zaskocz ją, pokaż, że o niej myślisz i pamiętasz o potrzebach. Pozornie małe gesty mają wielkie znaczenie w związku.
Zdrowie
Odzyskaj równowagę poprzez częstszy kontakt z naturą. Pomoże krótki urlop nad morzem lub w górach. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wyjazdy kilka razy w roku, odwiedzaj chociaż pobliski park. W miarę możliwości wyłączaj w tym czasie telefon.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Pad thai z kurczakiem 

Szczur Horoskop Chiński 2023 House of Asia

SZCZUR (shu)

Praca/Kariera
Jesteś silną i charyzmatyczną osobą przez co inni mogą czuć się zagrożeni. Dlatego przejmuj inicjatywę dopiero wtedy, gdy ktoś o to poprosi. Tymczasem postaw na szlifowanie swoich umiejętności i dodatkowe kursy. Zdobyta wiedza przyda się szybciej niż myślisz.
Miłość/Uczucia
Uwierz, że rutyna ma swoje plusy a wielu osobom daje poczucie bezpieczeństwa. Nie szukaj na siłę nowych rozwiązań. Każda para ma wspólnie wypracowane rytuały, a droga do nich wiedzie właśnie przez powtarzanie tego, co sprawia obojgu przyjemność.
Zdrowie
Nie dajesz sobie taryfy ulgowej, a przydałoby się. Ciało wystawi Ci za to rachunek i odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Unikniesz tego, wykonując badania zlecone przez lekarza.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Ramen z kurczakiem 

Bawół Horoskop Chiński 2023 House of Asia

BAWÓŁ (niu)

Praca/Kariera
Skrupulatny, pracowity, niezastąpiony Bawół będzie stawiany za przykład dla innych. Co w tym złego? Strach przed porażką może zadecydować o tym, że taka osoba nie podejmie nowych wyzwań. Wybierze to, co zna i wykonuje najlepiej. Jeśli zatem pragniesz zmian w swoim życiu, zacznij od zmiany pracy. Uwierz, poradzisz sobie!
Miłość/Uczucia
Do spraw sercowych podchodzisz bardzo poważnie. To cenne ale i męczące, gdy wiąże się z zazdrością i ograniczaniem swobody. Daj drugiej osobie więcej przestrzeni, nie oczekuj, że każdą wolną chwilę będziecie spędzać razem. Zobaczysz, dzięki temu zabiegowi wspólny czas zyska na jakości.
Zdrowie
Nie należysz do miłośników sportu. Praca nad poprawą sylwetki będzie wymagała wielu poświęceń, ale warto to zrobić. Poprawi się Twoje samopoczucie i zyskasz lepszy sen.

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Zupa tajska

 

Tygrys Horoskop Chiński 2023 House of Asia

Tygrys(hu)

Praca/Kariera
Potrafisz uparcie dążyć do celu, jednak w roku Królika warto zatrzymać się na chwilę i rozważyć zmianę kierunku. Szybkie tempo życia nie pozwala dostrzegać wielu możliwości. Coś ci ciągle umyka i czujesz niedosyt. Popatrz wokoło, przeanalizuj sytuację na rynku a wkrótce zauważysz możliwość lepszego wykorzystania Twojego potencjału.
Miłość/Uczucia
Potrafisz z finezją zabiegać o czyjeś względy, ale czy jesteś w stanie to kontynuować? Stały związek trzeba podsycać z obu stron. Ty robisz to tylko wtedy, gdy czujesz, że tracisz grunt pod nogami. Czekasz aż sytuacja jest już bardzo napięta, by rozładować ją jednym gestem. To bardzo ryzykowne, nie czekaj tak długo.
Zdrowie
Choć uwielbiasz rywalizację i w każdej aktywności szukasz współzawodnika, w tym roku postaw na bicie własnych rekordów. Ścigaj się ze sobą i bądź lepszą wersją siebie. Także pod względem zdrowotnym. Zadbaj o to, by mieć jeszcze zdrowszą skórę, zęby, włosy, paznokcie…

W tym roku wypróbuj nowy przepis: Makaron Vermicelli z grzybami mun i sosem ostrygowym

Wszystkie aktualności

NASZE MARKI