Horoskop Chiński sprawdź swój chiński znak zodiaku House of Asia

Sprawdź swój chiński znak zodiaku

Wedle astrologii chińskiej jest 12 znaków zodiaku, które zmieniają się mniej więcej co rok. Konkretną datę tej zmiany określa się na podstawie kalendarza księżycowego. Każdy ze znaków ma swoje unikalne cechy i zdolności, które ulegają nieznacznym wpływom znaku, który dominuje w danym roku. Dlatego warto znać swój chiński znak zodiaku, ale też orientować się, jaki rok aktualnie mamy. Czy dominuje w nim odważny Tygrys, pogodny Królik, charyzmatyczny Smok albo towarzyski Pies.

Każde z zodiakalnych zwierząt jest wyjątkowe i ma inny charakter. Dzięki astrologii można lepiej poznać swoje zachowania, predyspozycje, relacje z innymi znakami. Warto wiedzieć, w którym zawodzie będzie można w pełni wykorzystać swój potencjał.

Astrologia od zawsze miała ogromne znaczenie dla Chińczyków. W odniesieniu do niej celebrowano ważne wydarzenia, świętowano. Wizerunki zwierzęcych patronów zodiaku odnaleźć można w malarstwie, dekoracjach. Niektóre z nich uznawane są za symbol szczęścia. Obieg europejskiego znaku zodiaku trwa 12 miesięcy, a chińskiego – 12 lat. Każdy rok ma swojego zwierzęcego patrona. Dodatkowo celebruje się 60-letnie wielkie cykle, ilekroć zakończy się pięć kolejnych 12-letnich powtórzeń małego cyklu. Do 9 lutego 2024 roku  wedle chińskiej astrologii dominuje Królik (sprawdź, co cię czeka w Roku Królika – 2023), zaś po tej dacie rozpocznie się Rok Smoka.

Sprawdź, jaki znak zodiaku przypisany jest do twojej daty urodzenia i poznaj swój chiński horoskop. Zobacz też, które z chińskich dań najbardziej do Ciebie pasuje!


 
Horoskop chiński znak zodiaku szczur

Szczur (shu) Osoba urodzona pod tym znakiem jest sympatyczna i ma dużo naturalnego wdzięku. Cechuje ją inteligencja i pracowitość. Łatwo adaptuje się w nowych okolicznościach, dlatego każda zmiana pracy nie będzie dla niej źródłem dużego stresu. Ma wiele dobrych pomysłów i jest wnikliwym obserwatorem. Sprawdzi się na stanowiskach kierowniczych, zwłaszcza w dużych korporacjach, gdzie trzeba umiejętnie zarządzać licznym zespołem. Szczur jest inteligentny, ambitny i potrafi działać strategicznie. W życiu rodzinnym ceni namiętność, wspólne rytuały i tradycyjne wartości. Udany związek może stworzyć ze Smokiem, Bawołem lub Małpą.
Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Makaron smażony po chińsku z warzywami

Horoskop chiński znak zodiaku wół

Bawół/Wół (niu) Symbolizuje spokój, stabilizację i dobrobyt. Osoba, której patronuje ten znak chińskiego zodiaku potrafi wytrwale dążyć do celu, nawet wtedy, gdy wymaga on dużego nakładu pracy. Wszystko ma dokładnie przemyślane. Choć Bawół wydaje się nieco zamknięty w sobie, cichy i nieśmiały, często służy radą tym, którzy lepiej go poznają. W relacjach stały, lojalny, oddany. Jest słowny i honorowy. Ma dar rozwiązywania trudnych sytuacji i wszelkich sporów. Swoje zdolności do mediacji może wykorzystać w pracy prawnika, psychologa, nauczyciela. Świetny kandydat na przyjaciela. Buduje dobre relacje z Wężami, Kogutami i Szczurami.

Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Kurczak w sosie ostrygowym z chili i limonką

Horoskop chiński znak zodiaku tygrys

Tygrys (hu) Jest pełen energii. Z odwagą podchodzi do nowych wyzwań i lubi rywalizację. Wierzy, że jest stworzony do wielkich działań. Wierny własnym przekonaniom, nie lubi się podporządkowywać. Czasem brakuje mu dyplomacji, bywa też nerwowy, gdy coś nie idzie po jego myśli. Pracodawcy cenią jego kreatywność, śmiałość i nietuzinkowe podejście do wielu spraw. Praca zespołowa nie jest jego mocną stroną, ale jest tak skupiony na wyniku, że finalnie wszyscy na tym korzystają. Tygrys jest dobrym handlowcem, sprawdzi się też w marketingu, reklamie i polityce. Niełatwo mu budować relacje z innymi, jednak żyje w zgodzie z Koniem, Smokiem i Psem.

Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Karkówka w marynacie ostrygowej

Horoskop chiński znak zodiaku królik

Królik (tu) Uprzejmy, spokojny i wrażliwy. Dobra intuicja pozwala mu uniknąć wielu problemów. Mądrze wybiera swoje ścieżki życiowe i przyjaciół, którymi się otacza. Szanuje uczucia innych i jest otwarty na nowe znajomości. Jednak gdy ktoś zrobi mu przykrość – staje się nieufny i wycofany. Zwykle nie daje nikomu drugiej szansy. Nie usiedzi długo w jednym miejscu. Często zmienia pracę, urządza od nowa mieszkanie, modyfikuje styl ubierania się. To typowa artystyczna dusza ze smykałką do biznesu. Dlatego sporo Królików wybiera zawód architekta, aktora, fotografa, scenarzysty. W bliskich relacjach ceni wierność, oddanie. Tworzy udane związki z Kozami, Świniami i Psami.

Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Kurczak 5 smaków z warzywami i makaronem

Horoskop chiński znak zodiaku smok

Smok (long) Silna osobowość o romantycznym sercu. Potrzeba czasu, by komuś zaufał. Emanuje siłą i charyzmą, która sprawia, że ludzie chcą przebywać w jego towarzystwie. Wzbudza szacunek i respekt. Chętnie służy pomocą i można na niego liczyć w każdej sytuacji. Nie boi się śmiałych, nieszablonowych rozwiązań. Jest urodzoną gwiazdą i odnajdzie się w zawodzie producenta, projektanta mody. Żyje zgodnie z własnym rytmem i przekonaniami, nie ulega schematom. Bardzo ceni swoją niezależność i zwykle wchodzi w stały związek później niż jego rówieśnicy. Naturalny magnetyzm przyciąga wiele osób, ale to Smok decyduje, przed kim otwiera serce. Nie boi się samotności. Najlepiej dogaduje się z Małpami, Szczurami, Wężami i Kogutami.

Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Wołowina w sosie hoisin

Horoskop chiński znak zodiaku wąż

Wąż (she) Typowy racjonalista. Panuje nad emocjami, a jego chłodne podejście do wielu spraw niektórzy odbierają jako brak empatii. Ufa własnym przekonaniom i niechętnie słucha innych. Tak się składa, że często ma rację, ponieważ jego opinie i decyzje oparte są na chłodnej analizie. Docenią to pracodawcy w branży inżynieryjnej, finansów i bankowości, medycynie. Wąż stworzy dobrą relacje z kimś, kto da mu dużo wolności i jednocześnie pogodzi się z tym, że ma w domu zazdrośnika. Jeśli bowiem chodzi o miłość, Wąż nie analizuje wszystkiego tak racjonalnie i daje się ponieść emocjom. Trwały związek, dający poczucie bezpieczeństwa, może zbudować z Bawołem lub Kogutem.
Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Sajgonki z kurczakiem i makaronem ryżowym

.

Horoskop chiński znak zodiaku koń

Koń (ma) Indywidualista. Uwielbia zmiany i szybkie tempo życia. Nie każdy może dotrzymać mu kroku. W roli życiowego towarzysza zwykle sprawdzają się u jego boku Tygrysy, Psy i Owce. Cechuje go niespożyta energia i poczucie humoru, więc dużo czasu spędza w towarzystwie. Kocha podróże i odkrywanie nowych egzotycznych smaków. Zawsze mówi to, co myśli. Ludzie cenią go za prostolinijność i szczerość. Zodiakalny koń ma otwarty umysł, jest ciekawy ludzi i błyskawicznie kojarzy fakty. Jest urodzonym dziennikarzem, policjantem. Szybko pnie się po szczeblach kariery o ile ktoś dostrzeże jego niezwykłe cechy.
Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Makaron Chow Mein z chrupiącymi warzywami i grzybkami Shiitake

Horoskop chiński znak zodiaku owca

Owca (yang) Wrażliwa romantyczka, co bywa dla niektórych mylące. Wbrew pozorom, przy całej swojej delikatności, potrafi być bowiem bardzo uparta i niezależna. Kieruje się własnym systemem wartości. Szanuje przyrodę i zwierzęta. Dba o to, by świat był lepszym miejscem do życia. Często angażuje się w akcje charytatywne. Bardzo ważna jest dla niej rodzina, miłość i dobre relacje z najbliższymi. To ona zwykle godzi zwaśnione od lat osoby. Drzwi jej domu są zawsze otwarte dla przyjaciół i potrzebujących wsparcia. W związku poszukuje ciągłej inspiracji i fascynacji. Lubi być zaskakiwana. Dobrze dogaduje się z Zającem, Świnią i Koniem.
Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Ostro-kwaśna zupa z kurczakiem i grzybami shiitake

Horoskop chiński znak zodiaku małpa

Małpa (hou) Lubi robić wszystko po swojemu. Niekiedy zaskakuje tym swoich najbliższych lub współpracowników. Chętnie uczy się nowych rzeczy, by potem ulepszać je i unowocześniać. Choć jest uzdolniona, niełatwo wybrać jej zawód. Bywa, że zmienia branże, szukając ciekawszych wyzwań. Jest bystra, oczytana i ma dobrą pamięć. Jeśli ktoś wejdzie jej w drogę, zachowa urazę na bardzo długo. Przyjaźnie nawiązuje ostrożnie, jest nieco zachowawcza i zdystansowana w relacjach z nowymi osobami. W związku dobrze ułoży jej się ze Smokiem lub Szczurem.

Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Makaron chow mein z wieprzowiną

Horoskop chiński znak zodiaku kogut

Kogut (ji) Poukładany, stanowczy, szczery do bólu. Przykłada dużą wagę do wykształcenia i systematycznego rozwijania swojej ścieżki kariery. Budowanie relacji z innymi nie przychodzi mu łatwo, ale stara się być wyrozumiały i pomocny. Na pozór nieco chłodny, wręcz obojętny. W rzeczywistości jest bardzo sentymentalny i pieczołowicie zbiera wszelkie pamiątki, zdjęcia. Powinien pracować w zawodzie, który wymaga dokładności, skrupulatności, precyzji. To urodzony inżynier lub naukowiec. Jeśli chodzi o związki, nie szuka przelotnych znajomości. Jest wierny, lojalny, na swój sposób czuły. Zgodnie żyje z Bawołem, Wężem i Smokiem.
Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Makaron Chow Mein pszenno-gryczany ze smażonym tofu i nerkowcami

Horoskop chiński znak zodiaku pies

Pies (gou) Ma serce na dłoni. Kiedy kocha, to szczerze i na zawsze. Uczucia traktuje poważnie. Wchodzi w bliskie relacje z Koniem, Tygrysem lub Zającem. Nie sposób go nie lubić, bo jest przyjacielski i wyjątkowo pogodny. Zawsze wierzy w pozytywne zakończenie sprawy i przestrzega zasad fair play. Zaangażowany społecznik i urodzony optymista. Jego radość życia udziela się innym, dlatego ma wokół siebie wianuszek przyjaciół. Stawia jednak pewne granice. Dom jest jego twierdzą, bo czasem potrzebuje ukryć się przed całym światem i spędzać czas tylko ze swoimi najbliższymi. W ich bliskości odnajduje spokój, równowagę oraz energię do dalszego działania.
Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Makaron Vermicelli z grzybami mun i sosem ostrygowym

Horoskop chiński znak zodiaku świnia

Świnia (zhu) Ma wyjątkowo łagodne usposobienie. Jest szczera, otwarta, łatwowierna. Niestety, niektórzy to wykorzystują, dlatego może paść ofiarą oszustwa lub biurowej intrygi. Nigdy nie szuka poklasku czy uznania. Osiąga sukcesy, ale w ciszy. Bywa zaskoczona, gdy ktoś doceni jej pracę. Chętniej obdarowuje innych, niż przyjmuje prezenty. Pracuje w swoim tempie, najlepiej w małym zespole. To urodzony doradca, urzędnik, szef kuchni. Ceni wartości rodzinne. W codziennym życiu szuka stabilizacji i bezpieczeństwa. Nikt tak jak ona nie stworzy ciepłej, domowej atmosfery. Jest wspaniałym i czułym rodzicem. Bardzo troszczy się o swoich najbliższych. Zgodnie żyje z Zającem i Owcą.

Najlepsze chińskie danie dla Ciebie to Zupa azjatycka z wieprzowiną i makaronem Chow Mein

Wróć do poprzedniej strony

Oceń, aby doradzić innym!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia: 4.5 / 5. Ilość głosów: 97

Jeszcze nikt nie ocenił przepisu.

PRODUKTY POWIĄZANE

 
Nowość
Bestseller
Makaron Chow Mein 250g House of Asia

Makaron Chow Mein 250g

Nowość
Bestseller
Makaron Mie 250g House of Asia

Makaron Mie 250g

Nowość
Bestseller
Sos sojowy jasny 150ml House of Asia

Sos sojowy jasny 150ml

Nowość
Bestseller
Sos sojowy ciemny 150 ml House of Asia

Sos sojowy ciemny 150ml

Nowość
Bestseller
Grzyby Shiitake 30g House of Asia

Grzyby Shiitake 30g

NASZE MARKI