Horoskop Chiński sprawdź swój chiński znak zodiaku House of Asia

Sprawdź swój chiński znak zodiaku

Astrologia od zawsze miała dla Chińczyków niebagatelne znaczenie. Odpowiednie określenie pór roku czy pozycji ciał niebieskich zyskiwało rangę społeczną. Determinowało m.in. prawidłowe celebrowanie kultów państwowych. W dawnych Chinach wierzono, że wszechświat funkcjonuje na zasadzie yin i yang, a także że składa się z 5 żywiołów: wody, ognia, drewna, metalu i ziemi. Na 5 części podzielone było również niebo. Najważniejsza, czyli środkowa, mieściła się na biegunie niebieskim, zaś pozostałe 4 – na równiku niebieskim. To właśnie tu znajdował się chiński znak zodiaku, którego poszczególnym częściom patronowało 12 zwierząt: Szczur (shu), Wół (niu), Tygrys (hu), Królik (tu), Smok (long), Wąż (she), Koń (ma), Owca (yang), Małpa (hou), Kogut (ji), Pies (gou) oraz Świnia (zhu).


 

Ponieważ każda data posiada swoje charakterystyczne właściwości astrologiczne, zodiakalne zwierzęta określają specyficzne dla danego znaku cechy. Przykładowo urodzeni „pod patronatem” Małpy są inteligentni i towarzyscy, a ci spod znaku Węża – mądrzy i racjonalni.

Chiński system astrologiczny różni się od europejskiego. Podczas gdy u nas znaki zodiaku, zgodnie z przebytą przez Słońce drogą na ekliptyce, zmieniają się co miesiąc, w Chinach zmieniają się co rok. Tym samym obieg europejskiego zodiaku trwa 12 miesięcy, a chińskiego – 12 lat. Chiński rok zaczyna się przy tym od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca (data jest ruchoma). Na 60-letnie „wielkie cykle” chińskiego kalendarza składa się 5-krotne powtórzenie 12-letnich „małych cykli”. Każdemu rokowi patronuje jedno zwierzę, zależne dodatkowo od zmieniających się cyklicznie żywiołów.

Które zwierzę jest Twoim patronem? Sprawdź też, które chińskie danie do Ciebie pasuje!

Horoskop chiński znak zodiaku szczur

Szczur (shu) jest sympatyczny i obdarzony wdziękiem. Ponadto jest inteligentny, sprytny, pracowity i pomysłowy. Jako dobry obserwator niestety lubi krytykować innych i łatwo się złości. Liczą się dla niego wartości rodzinne, jest przy tym namiętny i sentymentalny. Z łatwością robi karierę, ponieważ niestraszne są mu ryzyko i zmiany. Dobre związki może stworzyć ze Smokami, Małpami lub Bawołami.

Jego ulubiony daniem jest Makaron po kantońsku z kurczakiem.

Horoskop chiński znak zodiaku wół

Wół (niu) jest cierpliwy, spokojny i pogodny, ale przy tym uparty. Choć rzadko się denerwuje, kiedy już ktoś go rozzłości, bywa nieobliczalny. Nie podejmuje pochopnie żadnych decyzji. Jest wzorem dla innych. Zawsze służy dobrą radą. Jest słowny i honorowy. Wyróżnia się odpowiedzialnością i lojalnością, dlatego świetnie odnajduje się w roli przyjaciela oraz małżonka i rodzica. Buduje dobre relacje z Wężami, Kogutami i Szczurami. Potrafi uczciwie i ciężko pracować.

Jego ulubionym daniem jest wegetariańska zupa z grzybami Shiitake i tofu.

Horoskop chiński znak zodiaku tygrys

Tygrys (hu) jest energiczny, pewny siebie i odważny, dlatego nie obawia się nowych i trudnych wyzwań. Jest jednak egocentryczny i uparty, chce być podziwiany. Jest wierny własnym przekonaniom, nie lubi się podporządkowywać. Czasem brakuje mu wytrwałości i bywa nerwowy. Dzięki cechującej go kreatywności sprawdza się jako artysta, a sile charakteru – jako sportowiec. Niełatwo mu budować relacje z innymi, jednak żyje w zgodzie z Koniem, Smokiem i Psem.

Jego ulubionym daniem jest makaron smażony po chińsku z warzywami.

Horoskop chiński znak zodiaku królik

Królik (tu) jest ułożony, spokojny i wrażliwy. Dobra intuicja pomaga mu zawsze dostosować się do sytuacji. Potrafi uszanować uczucia innych. Ze zdrowym dystansem podchodzi do świata i samego siebie, jednak gdy ktoś zrobi mu przykrość – staje się nieufny. Często postrzega się go jako osobę zadufaną w sobie i arogancką. Ma zmysł estetyczny i obdarzony jest dużą wyobraźnią, uwielbia sztukę. Lubi, gdy wokół dużo się dzieje, nie może się nudzić. Ma dobry gust i jest gościnny. Jako artystyczna i wrażliwa dusza jest jednocześnie romantykiem. W relacjach ceni wierność i silne charaktery. Tworzy udane związki z Kozami, Świniami i Psami.

Jego ulubionym daniem jest kurczak z makaronem Chow Mein w sosie z czarnego pieprzu.

Horoskop chiński znak zodiaku smok

Smok (long) to silna osobowość. Charakterystyczna dla niego inteligencja i charyzma sprawiają, że często osiąga założone cele i odważnie stawia sobie nowe. Wierzy, że osiągnie sukces. Wzbudza w innych szacunek. Jest kreatywny, a przy tym empatyczny i uczciwy. Nie ma jednak do siebie dystansu. Jest bardzo ekscentryczny. Lubi być niezależny, potrzebuje tego również w relacjach z innymi. Przez to często jest niewierny i szybko traci zainteresowanie drugą osobą. W związkach najlepiej dogaduje się ze Szczurami, Wężami, Małpami i Kogutami. Zawodowo powinien obejmować stanowiska kierownicze.

Jego ulubionym daniem jest kurczak w cieście kokosowym z sosem chili.

Horoskop chiński znak zodiaku wąż

Wąż (she) cechuje się mądrością, racjonalizmem i dobrą intuicją. Odnosi sukcesy i jest stanowczy w postępowaniu. Ufa własnym przekonaniom, dlatego niechętnie słucha innych. Ceni pieniądze i luksus, często więc bywa próżny i samolubny. Jednocześnie jest opakowany i cierpliwy, potrafi zachować zimną krew w każdej sytuacji. Lubi ludzi, stara się im pomagać. W związkach Wąż to romantyk, ale i zazdrośnik. Ważna jest dla niego wierność. Stworzy dobrą relację z tym, kto da mu dużo wolności, a przy tym poczucie bezpieczeństwa (najlepiej Bawołem lub Kogutem). W pracy najchętniej zajmuje samodzielne, niezależne stanowiska.

Jego ulubionym daniem jest wegetariański makaron chow mein z grzybami mun.

Horoskop chiński znak zodiaku koń

Koń (ma) jest niezależny. Nie czuje się komfortowo w sytuacji, gdy ktoś narzuca mu swoją wolę. Cechuje się energią i humorem, więc zazwyczaj jest lubiany i ma wielu przyjaciół. Jest prostolinijny i szczery – mówi zawsze to, co myśli. Koń potrafi się zachować, jest elegancki. Ma oryginalne poglądy i szybko zdobywa popularność. Zawodowo ma duże szanse na osiągnięcie sukcesu. W związkach często się zatraca, poświęcając się całkowicie drugiej połówce. Co więcej, wymaga tego również od niej. Jest emocjonalny. Trudno mu przez to zbudować silne, długotrwałe relacje. Powinien wiązać się z Tygrysem, Psem albo Kozą.

Jego ulubionym daniem jest azjatycka zupa pomidorowa z mięsnymi klopsikami.

Horoskop chiński znak zodiaku owca

Owca (yang) jest miła, towarzyska i subtelna. Wrażliwa romantyczka. Przy całej swojej delikatności pozostaje uparta i niezależna. Nie akceptuje ograniczania jej wolności. Realizuje swoje postanowienia z dużą odwagą. Jest otwarta na świat i ludzi, mimo to często nachodzą ją pesymistyczne myśli dotyczące sensu życia. Kieruje się określonym systemem wartości. Przejmuje się losem innych, szanuje przyrodę i zwierzęta. Wierzy, że dzięki jej staraniom świat będzie lepszy. Najważniejsza jest dla niej rodzina i miłość, ale jej drzwi są zawsze dla wszystkich otwarte. W związku poszukuje inspiracji i fascynacji. Dobrze dogaduje się z Zającem, Świnią i Koniem.

Jej ulubionym daniem jest Bao Bao – azjatycka kanapka z kurczakiem Hoisin.

Horoskop chiński znak zodiaku małpa

Małpa (hou) jest towarzyska i głośna, a przy tym inteligentna i zabawna. Lubi jednak robić wszystko po swojemu. Cechuje się dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem do świata. Chłonie wiedzę, jest bystra, oczytana i ma dobrą pamięć. Nie jest przesadnie ambitna, założone cele osiąga dzięki sprytowi. Optymistycznie kroczy naprzód, chętnie podejmując się nowych wyzwań. Jednocześnie nie radzi sobie z planowaniem czasu. Chce robić wszystko naraz, a gdy jest to niemożliwe, szybko się zniechęca. Choć ma wysoki iloraz inteligencji i potrafi sama podejmować decyzje, nierzadko „małpuje” innych. Nawiązuje przyjaźnie ostrożnie. Powinna być w związku ze Smokiem lub Szczurem. Jest uzdolniona, ale niełatwo wybrać jej zawód. Zbyt wiele rzeczy ją interesuje. Gdy już jednak obierze swoją ścieżkę, odnosi sukcesy.

Jej ulubionym daniem jest polędwiczki wieprzowe z makaronem Vermicelli i warzywami.

Horoskop chiński znak zodiaku kogut

Kogut (ji) jest pogodny i wyrozumiały. Przykłada wagę do wykształcenia. Jest szczery i nie przepada za intrygami. Z jednej strony lubi być podziwiany, a z drugiej – jest nieśmiały, a budowanie relacji z innymi nie przychodzi mu z łatwością. Jest idealistą, zazwyczaj nie stąpa twardo po ziemi. Bywa nieco ekscentryczny, przemądrzały i egoistyczny. Wygląd ma dla niego ogromne znaczenie, chce wyróżniać się w tłumie. W związkach stawia na lojalność i wierność. Nie interesują go przelotne romanse. Zgodnie żyje z Bawołem, Wężem i Smokiem.

Jego ulubionym daniem jest wegetariański makaron Chow Mein z grzybami Mun.

Horoskop chiński znak zodiaku pies

Pies (gou) charakteryzuje się wiernością i lojalnością, dlatego kocha szczerze i potrafi budować trwałe relacje. Jest dość nieśmiały i skromny. Wyróżnia go empatia – chce pomagać innym i występować w obronie słusznej sprawy. Choć zazwyczaj jest dyskretny i miły, potrafi także wyrazić swoje niezadowolenie, a nawet skrytykować innych. Najlepiej funkcjonuje u boku mądrego przewodnika, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Lubi dobrą zabawę i spotkania w gronie najbliższych. Powinien wiązać się z Koniem, Tygrysem albo Zającem.

Jego ulubionym daniem jest kurczak w sosie miodowo-czosnkowym.

Horoskop chiński znak zodiaku świnia

Świnia (zhu) ma łagodne usposobienie. Jej dobre serce i lojalność powodują, że ludzie do niej lgną i chętnie wchodzą z nią w bliższe relacje. Ceni sobie uczciwość. Jest pogodna, dzięki czemu z łatwością kroczy przez życie. Angażuje się w zadania, które wykonuje. Stara się wszystkie konflikty rozwiązywać polubownie, umie tłumaczyć i radzić innym. Ponieważ jest otwarta, bez problemu pracuje w grupie. Ważną rolę odgrywa w jej życiu rodzina, ceni sobie poczucie bezpieczeństwa. Jest strażniczką domowego ogniska, mądrym i dobrym rodzicem. Powinna wiązać się z Zającem lub Kozą.

Jej ulubionym daniem są polędwiczki wieprzowe z sosem sojowym i grzybami Mun.

Wszystkie aktualności

Oceń, aby doradzić innym!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia: 4.3 / 5. Ilość głosów: 46

Jeszcze nikt nie ocenił przepisu.

PRODUKTY POWIĄZANE

 
Nowość
Bestseller
Makaron Chow Mein 250g House of Asia

Makaron Chow Mein 250g

Nowość
Bestseller
Makaron Mie 250g House of Asia

Makaron Mie 250g

Nowość
Bestseller
Sos sojowy jasny 150 ml

Sos sojowy jasny 150ml

Nowość
Bestseller
Sos sojowy ciemny 150 ml House of Asia

Sos sojowy ciemny 150ml

Nowość
Bestseller
Sos sojowy grzybowy 150 ml House of Asia

Sos sojowy grzybowy 150 ml

Nowość
Bestseller
Grzyby Shiitake 30g House of Asia

Grzyby Shiitake 30g

Nowość
Bestseller
Sos z grzybów Shiitake 50g House of Asia

Sos z grzybów Shiitake 50g

PRZEPISY

 

NASZE MARKI